20 Nisan 2013 Cumartesi

Paradigma Değişikliğine DavetParadigmaya olan sessiz isyanımı artık içimde yaşadığım günlerin sonuna geldik. Mevcut paradigmayı reddetmeye ve yeni paradigma oluşturmaya bütün entelektüelleri davet ediyorum.

Şimdi yukarıdaki cümle ile giriş yaptığımda sanılacak ki hayatımı baştan aşağı değiştirecek bir karar alarak azık torbamı da sırtıma yüklenip dervişliğe başlayacağım. Aslında ruhumda ki isyan bu tür bir şey yapmaya oldukça uygun bir iklimi sunuyor ama komformizim mikrobu vücudumu istila etmiş durumda ve sürekli korku hormonlarımı tetikliyor.

Benimkisi asil ve bedeli ödenen bir isyandan ziyade ehlileştirilmiş bir eşkıyalık  O yüzden entelektüel triplere girmekten ziyade haddimi bilerek bunu kabullenmeyi tercih ediyorum. Belki asalet isyanda ama en azından onurumu ve zihnimin özgürlüğünü bu şekilde elde edebileceğimi umut ediyorum.

Diğer yandan neo liberal paradigmayı kökünden söküp atarak bize ait özün asli paradigmasını hayata geçirebilecek her türlü oluşuma girmeye hazırım. Sadece bende ki yetenek, birikim ve en önemlisi de cesaret bu tür bir hareketi tetikleyecek çapta değil. Benden sadece bir er olur. Savaşı başlatacak ve kazanacak bir general değil.


Hiç yorum yok: